Speciální koncert pro těhotné a miminka v bříšku - MOZARTŮV EFEKT | Těhotenství.cz

Speciální koncert pro těhotné a miminka v bříšku - MOZARTŮV EFEKT

Speciální koncert pro těhotné a miminka v bříšku - MOZARTŮV EFEKT - Těhotenství.cz

Na sobotu 31. ledna 2015 připravuje Filharmonie Brno skutečně originální program – speciální koncert pro těhotné dámy, jejich partnery a očekávaná miminka.

Mimořádný koncert filharmoniků vychází z výsledků výzkumu o příznivém vlivu vhodné hudby na vývojinfo-icon lidského plodu v mateřském těle. Jako Mozartův efektinfo-icon se označuje schopnost člověka pamatovat si pozitivní emoční zážitky již od prenatálního stavu, takže koncert neoslovuje jen nastávající rodiče, ale i jejich očekávané dětiinfo-icon. Hrát se bude harmonická hudbainfo-icon géniů, jakými byli Mozartinfo-icon nebo Vivaldi, a pořadem provede muzikoterapeutka Marina Stejskalová, která přítomným vysvětlí, jak hudbu co nejlépe vnímat. Pro odrostlejší děti je během koncertu připraven hudební workshop jako hlídání. Koncert se uskuteční v Besedním domě v sobotu 31/1/2015 v 17 hodin. Kapacita sálu je omezena.

Předprodej vstupenek: http://www.filharmonie-brno.cz/koncerty-p175.html#detail/-mk-4--mozartuv...

Minulý rok bylo v sále více než 100 miminek v bříšku a jednalo se o téměř mystický zážitek… V případě zájmu Vám ráda o tomto projektu poskytnu další informace.

Zde je reportáž České televize z loňského koncertu s bližším popisem toho, jak Mozartův efekt funguje: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/414231100000126-udalosti-v-regionech/obsah/304832-koncert-pro-jeste-nenarozene-deti/

Kategorie: 
Podobné příspěvky jako: Speciální koncert pro těhotné a miminka v bříšku - MOZARTŮV EFEKT

Jak to vypadá když jsou v bříšku dvě miminka?

Podívejte se na krásný sestřih videí bříška maminky, která čeká dvojčátka...

Chcete mít zajímavou památku na své těhotenství ve formě videa? Nechte se inspirovat…

Zatímco některé nastávající maminky zaznamenávají průběh svého těhotenstvíinfo-icon na fotografiích, Mark a Anna se rozhodli zvěčnit jedinečné okamžiky...

Vyšší riziko nádoru prsu mají i starší prvorodičky

Za posledních deset let vzrostla incidence nádorů prsu u žen o 10 %, od roku 1994 pak o 17 %. Vyplývá to ze Zprávy o zdravíinfo-icon obyvatel České republiky,...

Světový týden respektu k porodu v podmínkách nerespektujícího českého porodnictví

„První, co ženy v českých porodnicích dostanou, je nedostatek svobody. Následuje nástřih a separace dítěte." To jsou slova nedávno zesnulého dánského lékaře Marsdena Wagnera, světové kapacity na poli porodnictví a propagátora humanizace porodnictví o běžné praxi v českým porodnicích.

...

Téměř polovina Evropanů se mylně domnívá, že antibiotika působí proti nachlazení a chřipce

U příležitosti již sedmého Evropského antibiotického dne, který každoročně připadá  na 18. listopadu, zveřejnilo Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí data o stavu rezistence bakterií k antibiotikům.

Evropský antibiotický...