Podpořte projekt pro maminky v tísni a vzneste se do oblak

Výtěžek z „Charitativní aukce“ jde na pomoc těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni. Zapojit se do aukce může každý, ať už jako prodávající, nebo kupující.  Součástí aukcí jsou i atraktivní položky, jako např. let balónem.
Chcete mít svět jako na dlani při pohledu z koše horkovzdušného balónu? Nebo někomu tento zážitek dopřát? A co více - zároveň tím i přispět na dobrou věc? Seznamte se s projektem Charitativní aukce a zjistěte, jak na to.  
Na podzim tomu bude rok, co byl spuštěn portál „charitativniaukce.cz“. Ten je založen na principu aukce a každý, kdo se na portálu zaregistruje, se do aukcí může zapojit. Ať už chce přihazovat cenu a snažit se získat některý z výrobků či služeb, nebo naopak něco nabídne k prodeji. Hlavním účelem je získat prostředky na dobročinné aktivity. Proto každý prodávající může určit, jak velká část z prodejní ceny půjde na dobročinné projekty. Ty předem vybírá Světýlko, o.p.s., provozovatel portálu charitativniaukce.cz.
Alena Uhde, zastupující projekt Charitativní aukce, popisuje, kam plynou vybrané prostředky: „Od začátku projektu jsme díky aukcím podpořili dětský domov ve Znojmě nebo azylový dům svaté Markéty v Brně.  Nyní je jejich výtěžek určen těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni, ubytovaným v Domově pro dětský život.“ Tento azylový dům provozuje obecně prospěšná společnost Na počátku. Tomáš Bendl z této organizace doplňuje: „Z vybraných peněz se budou hradit náklady spojené s realizací kurzů, které ženám pomáhají rozvíjet jejich rodičovské kompetence.“
Předměty a služby v aukci jsou různorodé povahy. Od knížek přes dřevěné výrobky na míru či výrobky klientek ze sociálních služeb až po atraktivní zážitky, jakým je například v úvodu zmíněný let balónem. A to rovnou v nejvyšší kategorii „Exkluziv“. Dětskou letenku do aukce věnovala firma, která lety balónem provozuje, dospělou letenku do aukce od této firmy zakoupilo Světýlko, o. p. s. Let je vhodný např. i pro vozíčkáře, neboť balón má speciální koš, umožňující vjezd a přepravu vzduchoplavce na vozíku.
Kdo by bál vznést se do oblak, může do Charitativní aukce zapojit své známé, přispět do aukce svými výrobky či soutěžit v příhozech s ostatními zájemci o unikátní výrobky a služby. Více se všichni zájemci o tento projekt dočtou na www.charitativniaukce.cz a www.napocatku.cz.
Kontakty
1) za Na počátku, o. p. s. – Tomáš Bendl (725 167 598, tomas.bendl@napocatku.cz)
2) za Charitativní aukce (Světýlko, o. p. s.) – Alena Uhde (alena.uhde@svetylko.info)
Co děláme
Na počátku, o. p. s. - Poskytujeme poradenství, ubytování a podporu těhotným ženám a matkám s dětmi v nepříznivé životní situaci. Pomáháme chránit a rozvíjet lidský život.
Světýlko, o. p. s. - Podporujeme děti, mládež a seniory, kteří jsou fyzicky, psychicky, sociálně či jinak znevýhodněni.
 
Brno, 1. srpna 2014

Kategorie: 
Témata: 

Podpořte projekt pro maminky v tísni a vzneste se do oblak - podobné příspěvky

Výherci soutěže o dětskou kosmetiku

V minulém týdnu proběhla na našem webu soutěž o 3 balíčky dětské kosmetiky - zde jsou jména výherkyň:

Pásová Hana, Hanzlová Lucie, Nicol Surmajová - gratulujeme!

 

...

Nová kreativní a edukativní zábavná pomůcka pro děti ve školkách a družinách

Reklamní příspěvek - Nový webový portál Mixpix.cz vyrábí originální a netradiční nálepkové dekorace, kterými je možné vyzdobit jakýkoli interiér.

Kreativní a edukativní zábavná pomůcka
Novou...

Dětská jména roku 1915

Na začátku roku 2015 může být zajímavé podívat se 100 let do historie a zjistit, jaká se v roce 1915 dávala nejčastěji jména narozeným dětem.

Chlapci...

Zajímavé údaje o statistice porodnosti v ČR

Klesá nebo stoupá porodnost v ČR?Ve kterém kraji se rodí nejvíce dětí?Jaký je nejčastější věk matek v době porodu? Tyto a další údaje obsahuje aktuálně vydaná publikace Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR. Zdrojem informací jsou data...

Největší setkání dětí ze zkumavky na světě

Na letošní setkání dětí ze zkumavky kliniky ISCARE přišlo přes 500 účastníků. Jde o největší akci svého druhu v Česku, loni dokonce na setkání padl světový rekord v počtu uměle počatých na jednom místě, když přišlo přes 1 300 dětí. Rekord do té...