Jak se počítá, ve kterém týdnu těhotenství jsem? | Těhotenství.cz

Jak se počítá, ve kterém týdnu těhotenství jsem?

Za předpokladu, že je váš menstruační cyklus 28 dní a ovulace tím pádem uprostřed tohoto cyklu, pak se týden těhotenství počítá od prvního dne poslední menstruace. Ve všech jiných případech určí stáří těhotenství první podrobné ultrazvukové vyšetření.

Výpočet týdne těhotenství si můžete provést zde: http://www.tehotenstvi.cz/vypocet-terminu-porodu

Podobné příspěvky jako: Jak se počítá, ve kterém týdnu těhotenství jsem?

Co znamená, když mi lékař do těhotenské průkazky napíše 14 + 3?

Tímto způsobem lékař zaznamenává počet týdnů a dnů vašeho těhotenství. 14 znamená počet ukončených týdnů a 3 počet proběhlých dnů dalšího týdne vašeho těhotenství. Obecně se dá říct, že jste dokončila 14. týden nebo že právě běží týden 15.

Jak se určuje termín porodu?

Pokud jste měla pravidelný menstruační cyklus - asi 28 dnů - a nepoužívala jste  antikoncepci, pak do porodu od vaší poslední menstruace uběhne asi 40 týdnů. Při počítání termínu porodu se nebere ohled na vámi udaný konkrétní pohlavní styk. V době vynechané menstruace jste asi 2 týdny těhotná (...

Jsem téměř v termínu porodu a CS mám stále jen na 4. Budu přenášet? Jsem prvorodička.

Jste prvorodička, je tedy celkem pravděpodobné, že budete několik dní pře­nášet. Není to nic výjimečného. Hlavně se neupínejte k jednomu datu. Termín porodu je jen orientační. Všechno má svůj čas. Vaše CS se může také velmi rychle změnit.

Magdalena Mikulandová...

Vyšetření na genetice a odběr plodové vody z důvodu dědičnosti leukémie a karcinomu prsu

Je mi 28 let a jsem ve 12. týdnu těhotenství. Chtěla jsem se zeptat na nutnost vyšetření na genetice, popřípadě odběr plodové vody. Můj otec zemřel na leukémii (36 let) a partnerova matka a babička na rakovinu prsu. Mám strach, aby bylo vše v pořádku.

Odpověď: Leukémie...

Nemám na sex v těhotenství ani pomyšlení

Nemám na sex v těhotenství ani pomyšlení. Nechci manžela odmítat, ale dělat to jen z nutnosti také ne. Jak z toho ven?

Odp.: Vnímání sexuality během těhotenství je velmi rozdílné. Některé ženy mají touhu po sexu silnější než dříve, jiné naopak o sex příliš nestojí. Nejvýrazněji se to...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz