Jak se počítá, ve kterém týdnu těhotenství jsem? | Těhotenství.cz

Jak se počítá, ve kterém týdnu těhotenství jsem?

Za předpokladu, že je váš menstruační cyklus 28 dní a ovulace tím pádem uprostřed tohoto cyklu, pak se týden těhotenství počítá od prvního dne poslední menstruace. Ve všech jiných případech určí stáří těhotenství první podrobné ultrazvukové vyšetření.

Výpočet týdne těhotenství si můžete provést zde: http://www.tehotenstvi.cz/vypocet-terminu-porodu

Podobné příspěvky jako: Jak se počítá, ve kterém týdnu těhotenství jsem?

Co znamená, když mi lékař do těhotenské průkazky napíše 14 + 3?

Tímto způsobem lékař zaznamenává počet týdnů a dnů vašeho těhotenství. 14 znamená počet ukončených týdnů a 3 počet proběhlých dnů dalšího týdne vašeho těhotenství. Obecně se dá říct, že jste dokončila 14. týden nebo že právě běží týden 15.

Jak se určuje termín porodu?

Pokud jste měla pravidelný menstruační cyklus - asi 28 dnů - a nepoužívala jste  antikoncepci, pak do porodu od vaší poslední menstruace uběhne asi 40 týdnů. Při počítání termínu porodu se nebere ohled na vámi udaný konkrétní pohlavní styk. V době vynechané menstruace jste asi 2 týdny těhotná (...

Jsem téměř v termínu porodu a CS mám stále jen na 4. Budu přenášet? Jsem prvorodička.

Jste prvorodička, je tedy celkem pravděpodobné, že budete několik dní pře­nášet. Není to nic výjimečného. Hlavně se neupínejte k jednomu datu. Termín porodu je jen orientační. Všechno má svůj čas. Vaše CS se může také velmi rychle změnit.

Magdalena Mikulandová...

Mohu v těhotenství užívat nějaké antacidum při pálení žáhy? Běžně rady nezabírají.

Ano, můžete. Nabídka je pestrá. O vhodném přípravku proti pálení žáhy prá­vě pro těhotné se poraďte v lékárně.

 

Cestování letadlem a dovolená u moře v těhotenství

V létě bychom s parterem rádi odletěli na dovolenou k moři. Budu ale už ve 25.týdnu těhotenství. Nevadí to? Kdyby to mělo miminku uškodit, zůstaneme doma.

Odp: Pokud vaše těhotenství probíhá bez potíží, nevidím důvod, proč si dovolenou odříkat. V každém případě se poraďte se svým lékařem...