vyšetření v těhotenství | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

vyšetření

PrenatalSafe KARYO - novinka v testování zdraví očekávaného miminka

Těhotné maminky mohou poprvé vyzkoušet neinvazivní prenatální testinfo-icon s rozsahem a přesností, jaké dop

Přehled vyšetření v těhotenství

Do 24.týdne proběhne vyšetření každé 4 týdny, nejčastěji v 8., 12., 16., 20., 24., týdnu. Do 32.týdne proběhne vyšetření každé 3 týdny, nejčastěji v 26. až 27., 28. až 30., 32. týdnu. Do 36.týdne pak ve 34. a 36. týdnu. Do 40.týdne pak každý týden. Po 40.týdnu 2x týdně.

 

Bílkoviny v moči, je to v těhotenství nebezpečné?

Měla jsem bílkoviny v moči v těhotenství. Nyní mě v poradně sledují, jako bych byla nemocná. Mně je ale dobře. Je to v těhotenství nebezpečné?

 

Odpověď.: Výskyt bílkoviny v moči v těhotenství může signalizovat infekci močových cest, kterou je nutné vyléčit vhodnými antibiotiky.

Kdy se v těhotenství pozná pohlaví dítěte na ultrazvuku?

Pohlaví dítěte se ultrazvukovým vyšetřením dá určit, záleží zde však také na zkušenostech lékaře a na poloze dítěte v okamžiku vyšetření (zdaje vidět na jeho genitálie). Toto tajemství odhalí zpravidla ultrazvukové vyšetření v období kolem 20.-22. týdne těhotenství.

Mohu mít cukrovku? Zjistili mi cukr v moči v těhotenství

V těhotenské poradně mi zjistili cukr v moči. Jdu na další vyšetření do nemocnice. Bojím se, že mám cukrovku.

Rentgen a coxtral proti bolesti v těhotenství

V průběhu 1. měsíce, kdy jsem o těhotenství ještě nevěděla, jsem měla problémy s páteří. Můj obvodní lékař mě poslal na rentgen a předepsal coxtral proti bolesti. Chci vědět, jak dalece se mám obávat vlivu záření a užívání uvedeného léku na miminko.

Je v těhotentsví nebezpečný rentgen u zubaře?

Zubní rentgenové vyšetření v těhotenství by v podstatě mělo být bezpečné. Jednak nevystavujete bříško a dělohu záření a navíc vám tělo chrání olověná zástěra Nicméně tato vyšetření jsou spíše preventivní a bylo by vhodné odložit je až na období po porodu.

Rentgenu kyčlí ve 2. nebo 3. týdnu těhotenství

Ve 2. nebo 3. týdnu těhotenství jsem byla na rentgenu kyčlí, takže paprsky záření byly přímo v oblasti bříška. Nemohlo to poškodit plod? Že jsem těhotná, jsem nevěděla.

Mám ze zubaře panickou hrůzu. Musím ho skutečně v těhotenství navštívit?

Vhodná by byla preventivní prohlídka. Těhotné často trpí zvýšenou kazivostí zubů a je lepší podchytit včas počínající kaz než čekat, až vám pro bolesti stejně nezbude nic jiného než lékaře vyhledat.

Vyšetření na genetice a odběr plodové vody z důvodu dědičnosti leukémie a karcinomu prsu

Je mi 28 let a jsem ve 12. týdnu těhotenství. Chtěla jsem se zeptat na nutnost vyšetření na genetice, popřípadě odběr plodové vody. Můj otec zemřel na leukémii (36 let) a partnerova matka a babička na rakovinu prsu. Mám strach, aby bylo vše v pořádku.

Stránky

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz

Subscribe to RSS - vyšetření