Na počátku, o. p. s. již 20 let pomáhá těhotným ženám v krizi | Těhotenství.cz

Na počátku, o. p. s. již 20 let pomáhá těhotným ženám v krizi

Na počátku, o. p. s. již 20 let pomáhá těhotným ženám v krizi - Těhotenství.cz

V pátek dne 21. března 2014 tomu bude přesně 20 let, kdy byla obecně prospěšná společnost Na počátku, tehdy ještě jako občanské sdružení, zaregistrována ministerstvem vnitra. Stejně dlouhou dobu nepřetržitě poskytuje podporu těhotným ženám a maminkám s dětmi, které se dostaly do nepříznivé životní situace.

Na počátku provozuje poradnu (Poradna Na počátku) v Brně, na utajené adrese pak azylový dům (Domov pro dětský život) a služby pobytové sociální rehabilitace (Byty Na počátku).

Ženám, které jsou v některém ze zařízení ubytované, poskytuje Na počátku také vzdělávací sociálně-aktivizační program, zaměřený na zvýšení jejich rodičovských kompetencí. Školám také nabízí preventivní interaktivní program pro studenty a studentky, během kterého se mohou mimo jiné dozvědět o tom, jak snadno je možné se do nepříznivé situace během těhotenství dostat.

„Po dvaceti letech intenzivní práce zjišťujeme, že je podpora maminkám a jejich dětem v tísni stále stejně potřebná, jako v polovině 90. let, což je trochu smutné. To jsme tehdy, když jsme začínali, vůbec nepředpokládali,“ říká k dvacetiletému výročí ředitelka Eva Vondráková, a dodává: „Díky pobytu v Domově pro dětský život přivedly maminky na svět už 131 dětí. Život mnoha z nich byl ohrožen tím, že jejich maminky byly z různých důvodů nuceny k umělému potratu. V naší brněnské Poradně Na počátku nalezlo podporu a útěchu již více než 1800 žen.“

 

Přesný počet žen a dětí, kterým se za 20 let dostalo podpory, uvádí tabulka níže.

Tabulka:

 

1994 - 20. 3. 2014

Ženy

Narozené děti během pobytu

Děti

Poradna Na počátku

1828

X

X

Domov pro dětský život

161

131

X

Byty Na počátku

61

X

145

 

Kontakt:

Tomáš Bendl – vztahy s veřejností                (m: 725 167 598, e: tomas.bendl@napocatku.cz)

Eva Vondráková – ředitelka                          (m: 774 440 812, e: eva.vondrakova@napocatku.cz)

Témata: 

Na počátku, o. p. s. již 20 let pomáhá těhotným ženám v krizi - podobné příspěvky

Strom splněných přání 2015

Dnešním dnem zahajujeme další ročník unikátního internetového projektu Strom splněných přání. Již 4. ročník letos plní přání 1064 dětem z 32 dětských domovů z celé České republiky v celkové hodnotě 1 645 001 Kč! Vánoční dárek je možné dítěti zakoupit jednoduše a pohodlně přímo od Vašeho počítače...

Rozvázání pracovního poměru

Výpovědí může zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní, zaměstnankyní na mateřské nebo rodičovské dovolené a se zaměstnancem na rodičovské dovolené jen zcela výjimečně v níže uvedených případech:

  • výpovědí v případě, že se zaměstnavatel...

Život dětem pořádá tradiční sbírku Zimní Srdíčkové dny

Ve dnech 1. - 5. prosince 2014 pořádá Život dětem o.p.s. svou tradiční celorepublikovou sbírku Zimní Srdíčkové dny. Sbírkovými předměty jsou krásné magnetky se zvířátky a vánoční CD Srdci blíž, s logem Život dětem.

Výtěžek sbírky bude použit ve prospěch těžce handicapovaných...

Celodenní péče o dítě jako podmínka

Váš nárok na rodičovský příspěvek neovlivňuje to, zda pracujete. Podstatné je, že musíte, jakožto rodič, který dávku pobírá, zajistit řádnou a celodenní péči o dítě. V praxi můžete dítě svěřit třeba babičce, najmout si chůvu nebo využít předškolních zařízení. Pokud se rozhodnete pro jesle či...

Peněžitá pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek - informace pro rok 2015

Jak se zorientovat v nových předpisech ohledně peněžité pomoci v mateřství a rodičovského příspěvku v letošním roce (2015).

...