Sedmero rad a tipů pro život s ekzémem a udržení zdravé pokožky | Těhotenství.cz

Sedmero rad a tipů pro život s ekzémem a udržení zdravé pokožky

Sedmero rad a tipů pro život s ekzémem a udržení zdravé pokožky - Těhotenství.cz

 1. Sledujte nejčastější příčinu svěděníinfo-icon a eliminujte ji (jídloinfo-icon, stresinfo-icon, prašnost prostředí, alergeny). Někdy je nutné sledovat příčinu dlouhodobě, proto si veďte záznamy.
 2. Ke každodenní běžné péči o pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům používejte promašťovací přípravky (např. kosmetický přípravek Bepantheninfo-icon Care Mast). Zejména v zimě pečujte o pokožku vyživujícími krémy.
 3. Kombinujte rychlé sprchování speciálními mycími prostředky s vanovou olejovou koupelí
  (2–3× v týdnu). Mycí postupy během dne nestřídejte. Ke koupeli lze použít také oves, otruby…Po zklidnění projevů ekzému používejte jemná mýdla a sprchové gely.
 4. Na obličej používejte pouze jemnou čisticí kosmetiku, ideálně pro citlivou pleťinfo-icon.
 5. Vyvarujte se nošení oblečeníinfo-icon, které je drsné, na pokožce škrábe, je vám nepříjemné nebo způsobuje svědění. Dejte přednost bavlněnému prádlu, vyřaďte ze šatníku vlnu a všechny materiály s hrubými vlákny. Oblečení by mělo dýchat a nemělo by být příliš těsné.
 6. Mějte na paměti, že projevy může zhoršit třeba nemocinfo-icon, lékyinfo-icon, očkováníinfo-icon, sportovní aktivity (bazén, fitnessinfo-icon) i některé běžné domácí práceinfo-icon a koníčky (úklidinfo-icon, pletení, vařeníinfo-icon). Také počasí ovlivňuje stav pokožky – sychravé a chladnější počasí může projevy zhoršovat.
 7. Při práci s čisticími prostředky (prostředky na úklid či mytí nádobí) noste rukavice.

 

 1. Co je Bepanthen Sensiderm krém a jaké jsou jeho hlavní přednosti v péči o pokožku s projevy ekzému?

Bepanthen Sensiderm krém je účinný pomocník v péči o pokožku s projevy ekzému, který ulevuje od svědění a zarudnutí pokožky. Jedná se o lehký krém přímo určený ke stabilizaci a reparaci ochranné kožní bariéry. Po jeho nanesení je podrážděná pokožkainfo-icon hydratována a regenerována. Krém obsahuje LLT ceramidy – lipidyinfo-icon s pokožce blízkou strukturou, 3,5% dexpanthenol, přirozené pečující lipidy a glycerin. Bepanthen Sensiderm krém je šetrný k podrážděné atopické pokožce, a proto je vhodný i pro nejmenší dětiinfo-icon, pro těhotné a kojící ženy. Navíc jej lze používat dlouhodobě.

Bepanthen Sensiderm krém je zdravotnický prostředek, který lze zakoupit v lékárně za cenu 158 Kč* (balení obsahuje 20 g krému). * Nezávazná doporučená spotřebitelská cena ke dni 20. 2. 2015

 1. Jakým způsobem Bepanthen Sensiderm krém účinkuje a obnovuje kožní bariéru?

Bepanthen Sensiderm krém obsahuje ceramidy LLT – lipidy s pokožce blízkou strukturou (tzv. lipidová lamelární technologie). Aplikací Bepanthen Sensiderm krému s lipidovou lamelární technologií jsou do přirozené lamelární struktury pokožky dodány chybějící lipidy, a tím dochází
k „opravě“ poškozené ochranné kožní bariéry. Díky struktuře, která je pokožce vlastní, zapadnou lipidy přesně do poškozených částí kožní bariéry, a tuto „ochrannou zeď“ tak opět zrekonstruují.

Bepanthen Sensiderm krém obsahuje také 3,5% dexpanthenol a hydratační látky (jako je např. glycerin), které hydratují pokožku a poskytují tak optimální podmínky pro přirozenou hydrataci a regeneraci kůže.

 1. Jak Bepanthen Sensiderm krém správně používat?

Bepanthen Sensiderm krém je nejvhodnější aplikovat již při prvních projevech začínajícího ekzému, kdy se kůže šupí a začíná svědit. Nanáší se v tenké vrstvě na zarudlá a svědivá místa na kůži, přičemž je možné jej používat dle potřeby i několikrát denně.

Bepanthen Sensiderm krém také velmi dobře uleví pokožce při odeznívání nepříjemných projevů ekzému. Lze jej aplikovat také při podráždění pokožky jiného charakteru, jsou-li přítomny symptomy zarudnutí, svědění a suchosti pokožky (např. vlivem alergické reakce). Díky jeho složení je možné ho používat dlouhodobě. Je vhodným řešením péče o atopickou pokožku celé rodiny i pro nejmenší děti a ženy v době těhotenstvíinfo-icon a při kojeníinfo-icon. V případě aplikaceinfo-icon přípravku na bradavkyinfo-icon a jejich okolí je třeba bradavky a jejich okolí před kojením důkladně umýt.

 1. Je možné při běžné péči o suchou pokožku použít Bepanthen Sensiderm krém?

Bepanthen Sensiderm krém přináší úlevu od zarudnutí a svědění při lehkém a středně těžkém stupni ekzému. Obnovuje kožní bariéru a hydratuje a regeneruje pokožku. Pro každodenní běžnou péči o suchou pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům lze pravidelně používat kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast, který pokožku promašťuje a regeneruje. Hodí se tedy například pro aplikaci na zdravou pokožku při klidové fázi ekzému. Přípravek Bepanthen Care Mast je rovněž dostupný v lékárně.

 1. Je možné používat Bepanthen Sensiderm krém i na obličej?

Ano, Bepanthen Sensiderm krém lze aplikovat i na oblast obličeje – např. kolem úst, kde se může suchá a podrážděná pokožka vyskytovat také. Je potřeba se vyhnout aplikaci krému v blízkém okolí očí

Těhotenství.cz

Kategorie: 
Podobné příspěvky jako: Sedmero rad a tipů pro život s ekzémem a udržení zdravé pokožky

Atopický ekzém postihuje až 16% dětí

Atopický ekzéminfo-icon neboli atopická dermatitida je v posledních desetiletích moderní doby často citovaným pojmem mezi laickou i odbornou veřejností....

Jdete s dítětem poprvé do školky? Přečtěte si na co je třeba se připravit.

Čas je neúprosný. Prázdniny se blíží ke konci a v mnoha rodinách se chystají velké změnyinfo-icon: poprvé do školky! Velká změna a událost pro celou rodinu. Ač je...

10 věcí které pomáhájí chránit děti před onemocněním

Přišli jste s vaší ratolestí domů ze školky a už zase kašle a popotahuje? Dětiinfo-icon v předškolním věku ještě nemají plně vyzrálou imunitu a jejich tělíčko si...

13 dovedností, které při péči o novorozence musíte znát

Blíží se vám termín poroduinfo-icon a s ním spousta nových dovedností, které budete muset při péči o novorozence znát. Víte co vše vás čeká?

...

Jak pečovat o zoubky malých dětí

Od narození do 1 roku

Pro novorozence a kojence je nejvhodnější kojeníinfo-icon, od 4. měsíce pak příkrmy (lžičkou). V případě, že nelze kojit, tak by ale náhradní...