Jahody v těhotenství | Těhotenství.cz

Jahody v těhotenství

Jahody v těhotenství - Těhotenství.cz

Jahodyinfo-icon jsou známy již od dob starověkého Říma a byly nazývány královským ovocem. Na území Čech a Moravy se jahody začínají pěstovat až kolem 19. století.

Obsahují cca 87% vody. Jsou velmi bohatým zdrojem vitamínu C, A, B, E a organických kyselin - kyseliny jablečné, citrónové, chininové, šťavelové, salicylové či ellagové, která působí v prevenci nádorových chorob. Z minerálních látek je v jahodě zastoupen převážně draslíkinfo-icon, zinekinfo-icon, hořčíkinfo-icon, síra, vápníkinfo-icon a pak některé netypické prvky jako je bor, fluorinfo-icon, kobalt či molybden. Jahody jsou plné tříslovin, které na sebe váží odpadní látky ve střevě, čímž detoxikují organismus a zbavují ho škodlivin. Mají protizánětlivý a antiseptický účinek, pomáhají při chorobách srdce a cév, při chudokrevnosti, dně, močových a žlučových kamenech. Kyselina listováinfo-icon podpoří správnou krvetvorbu a růst buněk. Velké množství manganu se postará o výživu.

Jahody si můžete dopřávat v těhotenstvíinfo-icon cca středně velkou misku denně. Je však důležité jahody před jejich konzumací pořádně umýt. Neprané jahody mohou obsahovat škodlivé bakterie a parazity, které mohou být pro těhotné nebezpečné a způsobit onemocněníinfo-icon z potravin, jako jsou toxoplazmózainfo-icon nebo listeriózainfo-icon.

Tip: Letní jahodové osvěžení

Akreditovaný výživový poradce

Štěpánka Procházková

www.vyzivovy-poradce.net

Facebook: Štěpánka Procházková

 

Těhotenství.cz