Nákupní poukaz jako motiv proč přestat v těhotenství kouřit | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Nákupní poukaz jako motiv proč přestat v těhotenství kouřit

Nákupní poukaz jako motiv proč přestat v těhotenství kouřit - Těhotenství.cz

Finanční odměny by mohly pomoci jedné z pěti žen přestat kouřit během těhotenstvíinfo-icon – tento neobvyklý projektinfo-icon, vyzkoušeli vědci v Anglii (University of Cambridge and King's College London).

Přesto, že je vědomí o škodlivosti kouřeníinfo-icon obecně rozšířené a pro těhotné platí negativní účinky dvojnásob, je stále hodně maminek, které i přes očekávané miminkoinfo-icon, nejsou schopny s kouřením přestat. V Anglii kouří během těhotenství jedna z osmi žen, což je 12% ze všech nastávajících maminek. V oblastech s nízkou sociální úrovní je to dokonce jedna ženainfo-icon ze čtyř žen (27%). Vědci proto vyzkoušeli jako motivaci finanční odměnu pro ty maminky, které dokáží odolat a kouření alespoň do narození miminkainfo-icon zanechají.  Výsledky ukazují, že systémy finančních odměn patří mezi nejúčinnější intervence na podporu žen s touto závislostí.

Do výzkumu se zapojilo 239 těhotných žen, které byly na cigaretách závislé. Tyto nastávající maminky se při každé návštěvě v prenatální poradně podrobily testu (dechový testinfo-icon a rozbor moči a slin) na zjištění, zda v předchozí době kouřily či nikoli. Pokud byl test negativní, dostaly ženy nákupní poukaz v hodnotě 8 liber (přibližně 300,-Kč). Hodnota voucheru se pak při každé další návštěvě a zvýšila o 1 libru. Podmínkou byl samozřejmě vždy negativní test. V případě, že byl test pozitivní, nedostala žena žádný voucher, ale mohla začít od další návštěvy znovu.

Ze všech žen, které se zapojily do výzkumu, získalo 143 alespoň jeden nákupní poukaz, což naznačuje, že se pokusily přestat kouřit. Celkem přestalo zcela kouřit 48 žen (1 z 5).

Těhotenství.cz, Foto: Pixmac

Kategorie: 

Podobné příspěvky jako: Nákupní poukaz jako motiv proč přestat v těhotenství kouřit

Jsem těhotná a pracuji v silně zakouřeném prostředí

Jsem těhotná a pracuji v silně zakouřeném prostředí. Sama jsem nekuřácká. Může to poškodit mé dítě?

Odp.: I pasivní kouření je stejně škodlivé pro matku a její budoucí dítě, jako by byla sama kuřačka Požádejte své kolegy, aby kouřili jinde a respektovali váš nynější stav. Případně, pokud...

Stres je nejčastější příčinou, proč ženy po porodu začnou znovu kouřit

Po otěhotněníinfo-icon přestává kouřit spousta nastávajících maminek. Ne všechny ženy díky...

Kouření v těhotenství může negativně ovlivnit i fyzickou zdatnost potomků

Je všeobecně známo, že kouřeníinfo-icon během těhotenství...

Velikonoční sladkosti dětem – odměna, nebo trest?

V České republice se ročně zkonzumuje 60 000 tun čokolády, což je zhruba 6 kilogramů na osobu. Čokoládu neodmítne skoro žádný Čech, 55 % ji konzumuje i několikrát týdně.* Na Velikonoce se spotřeba laskominek zvyšuje téměř o 100 %.** Nadměrná konzumace sladkostí přitom vážně...

Projekt Společně pomohl maminkám žít zdravěji

Evropský projektinfo-icon Společně...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz