V kojení mají české ženy jasno – pro dítě je zdravé a pro rodiče finančně výhodné | Těhotenství.cz

V kojení mají české ženy jasno – pro dítě je zdravé a pro rodiče finančně výhodné

V kojení mají české ženy jasno – pro dítě je zdravé a pro rodiče finančně výhodné - Těhotenství.cz

Pro budoucí maminky je kojení a správná výživa dítěte prioritou. Naprostá většina budoucích maminek (98 %) je rozhodnuta, že bude kojit.

Jako důvody pro toto rozhodnutí ženy podle výzkumu BEPANTHEN BAROMETR uvádějí, že je to to nejlepší pro dítě, že je kojení zdravé, že je mateřské mléko výživově kvalitní, že je kojení přirozené a prohlubuje vztah dítěte s matkou.

V neposlední řadě ženy přiznávají, že je kojení také finančně výhodné. „Kojení v prvních letech života podporuje zdravý vývoj mozku a rozvíjí základní mentální dovednosti dítěte. Delší doba kojení také pozitivně ovlivňuje rozvoj jeho poznávacích funkcí v pozdějším věku. U kojených dětí je dále prokázáno nižší riziko vzniku enterokolitidy, infekčních onemocnění a obezity, maminky, které kojily, mají snížené riziko vzniku rakoviny prsu,“ uvádí MUDr. Anna Mydlilová z Laktační ligy.

Jak dále ukázal průzkum, bližší informace o kojení si v rané fázi těhotenství zjišťuje 45 %, v pozdější fázi 66 % těhotných.

Bepanthen barometr 2017: Jak se české maminky připravují na příchod miminka a porod, co očekávají od svého partnera a jaká je realita? 

Těhotenství.cz

Kategorie: 

Podobné příspěvky jako: V kojení mají české ženy jasno – pro dítě je zdravé a pro rodiče finančně výhodné

Jak se vyhnout nejčastějším potížím při kojení

Ragády, zadržování mléka a zánět prsu – to jsou časté potíže spojené s kojením, které mohou maminky nepříjemně překvapit. Jak s nimi naložit nebo ještě lépe, jak jim předcházet, abyste si čas strávený s miminkem mohla užít?

Ragády

Poranění bradavek, tzv. ragády...

Kojení u maminek vítězí

Aktuální průzkum Poradenského centra Výživa dětí ukázal, že maminky malých dětí považují kojení za nejlepší způsob podpory imunity svých dětí. Takovou zprávu vítají i lékaři, kteří tento názor podporují. V prvních měsících po narození je mateřské mléko  prokazatelně nejlepším zdrojem všech...

Soutěžte o Feminellu Hereditum – přípravek určený pro podporu zdravého kojení - soutěž ukončena

Kojení je nejlepším startem do života, který může maminka svému dítěti dopřát. Zejména v počátcích kojení se však mohou u novopečených maminek objevovat potíže jako je bolest prsu, zatvrdliny, snížený mlékotok… Mateřské mléko je pro dítě výživou, která mu poskytuje potřebné živiny, vitamíny i...

Doporučení k zavádění příkrmu u kojenců

Výlučné kojení do ukončeného 6.měsíce následované pokračováním v kojení spolu s odpovídající komplementární výživou dle potřeb dítěte do 2 let i déle je třeba považovat za optimální výživový standard pro dítě, který je v souladu s doporučením Světové zdravotnické...

60 % dětí v České republice je kojeno méně než 6 měsíců

6 měsíců a déle je v ČR kojeno 40 % dětí. Odborníci se shodují, že kojení je pro dítě v prvním půlroce života jednoznačně nejlepším zdrojem obživy. Doporučeno je kojit i déle, i když už samozřejmě v kombinaci s příkrmy. Z uvedených čísel Ústavu zdravotních informací a statistiky  jednoznačně...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz