Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky? | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky?

Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky? - Těhotenství.cz

Spory, které lahvičky jsou lepší, zda ty z plastu nebo ty ze skla jsou častým obsahem diskusí mezi maminkami. Nedá se jednoznačně říci, že by jedna z variant byla výrazně lepší, každá "má něco" jak se říká a proto i maminky nejsou jednoznačně na straně jedné z variant.

Moderní plastové lahvičky se dají opakovaně pohodlně vyvařit a jsou navíc odolné pokud náhodou spadnou na zem.  U některých se ale také může stát, že v nich zůstává zápach po mlíčku. Naopak skleněné lahvičky tento problém nemají. Pokud ale spadnou většinou se s nimi můžete rozloučit. I když i tomu se dá zabránit užíváním lahviček s obalem. Cenově pak vychází výhodněji lahvičky plastové.

 

Uvádíme několik názorů samotných maminek:

Já kupovala mothercare a mám 240ml a mají celkem dobrý savičky, malá si fakt musí dát práci aby něco vysosala stačí 2 a jsou vyrobený z kvalitního plastu a silikonu, takže jdou vyvařit a kupuj savičku pro novorozence, má nejmenší otvor a my jsme na něm pořád, protože si prci rychle zvyknou, že to mají z lahvičky jednodušší . (Mabis)

Máme klasické sklěné a nemůžu si je vynachválit. Zkoušela jasem avent a tomy typper a malý s nich říhal o sto šest...koupila jsem klasické v tescu skleněné a super...krásně se umývají a mlíčko mi v nich vydrži déle teplé....používám je půl roku a na čajíček máme plastovou klasickou. (iv123)

Skleněnou bych nekoupila,snadno se to rozbije, pálí to do ručiček. My měli od začátku avent plastový a byli jsme spokojeni.Začínali jsme na nejmešich 125ml, asi když budeš kojit, stači koupit jedna bud tahle,nebo pak rovnou větší, aby jste nemuseli pořizovat další na čajíky atd. (Krevetka)

Důležitý je i "názor" miminka - může se totiž stát, že i když si pořídíte od kamarádky doporučenou lahvičku, vaše miminkoinfo-icon ji nepřijme, z nějakého důvodu z ní prostě nebude chtít pít...

 

A jaká je nabídka známějších výrobců lahviček?

Avent - většinu lahviček nabízí z polypropylenu tedy plastové, dvě jsou pak skleněné

Chicco - aktuálně několik desítek lahviček z plastu, 9 pak skleněných

Medela - pouze plastové

NUKinfo-icon - skleněné i plastové

Všichni výrobci ujišťují, že lahvičky jsou v souladu s normami EU a NEOBSAHUJÍ BISPHENOL A (BPA)!

 

Novinka mezi skleněnými lahvičkami

Jsou skleněné, potažené silikonovým různobarevným obalem. Nepřejímají pachyinfo-icon, uchovávají původní chuť potravin a nápojů. Mají celkem pět typů uzávěrů a pět velikostí. Tak by se ve zkratce daly popsat láhve Lifefactory pro dětiinfo-icon i dospělé, které na českém trhu novinkou. „Sklo, nebo plast? Pokud mezi těmito variantami váháte v případě láhve, možná pomůže náš výčet předostí skla. My jsme totiž jednoznačně pro sklo,“ říká Kateřina Borunská za dodavatele a přidává: „Obzvlášť u dětí o materiálech a jejich zdravotních dopadech maminky přemýšlí a často volí sklo.“

Lifefactory kojenecká láhevLifefactory kojenecká láhevLifefactory kojenecká láhev

 

Témata: 

Podobné příspěvky jako: Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky?

5 tipů na nákup věcí do výbavičky

Zjistili jste tu radostnou zprávu, že čekáte rodinu a za pár měsíců se vám obrátí život vzhůru nohama? Reklamy vás přesvědčují, co vše bezpodmínečně potřebujete pro spokojené dítě...

V novém testu dětských postýlek vyhověla předpisům jen jedna jediná, tvrdí dTest

Kojenci a batolata tráví v postýlce hodně času a s rozvojem jejich pohybových dovedností narůstá nebezpečí, že své prstíky či jinou část těla strčí, kam nemají, a ublíží si. Spotřebitelský časopis dTest...

Test kočárků 2016 v dTestu - některé obsahují potenciálně nebezpečné látky

dTestinfo-icon se rozhodl ulehčit práci nastávajícím rodičům a ušetřit je dlouhého bádání, který že kočárek...

Upozornění na nebezpečné výrobky: Vlhčené ubrousky Freshmaker

Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje na nebezpečné vlhčené ubrousky značky Freshmaker® z Turecka, (celý název zní Freshmaker® Baby Wet Wipes, Wet Towels With Lotio, extra).

Jedná se o vlhčené ubrousky zabalené po 72 ks v uzavíratelném balení z potisknuté plastové folie...

Klokanky pro nejmenší děti vybírejte opatrně

Spotřebitelský časopis dTestinfo-icon prověřoval kvalitu nosičů dětí, tzv. klokanek. Testy...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz