Jóga může pomoci zmírnit deprese u těhotných | Těhotenství.cz

Jóga může pomoci zmírnit deprese u těhotných

Jóga může pomoci zmírnit deprese u těhotných - Těhotenství.cz

Nový výzkuminfo-icon naznačuje, že prenatální program na cvičeníinfo-icon jógy může být vhodný, bezpečný a efektivní zásah jak zmírnit příznakyinfo-icon depreseinfo-icon u těhotných žen.

Výzkumu se zúčastnilo 34 těhotných žen, které trpěly v průběhu těhotenstvíinfo-icon depresemi. Tyto ženy navštěvovaly po dobu 10 týdnů kurzy jógy a byly rovněž vyzvány, aby jógu cvičily i doma. Cvičební program jógy neobsahoval žádné poradenství nebo jiné terapie, jak se vypořádat s depresí. V pravidelných časových intervalech vědci hodnotili depresivní příznaky žen, účast na kurzech jógy, pravidelnost domácího cvičení jógy a změny náladinfo-icon, za použití standardizovaného dotazníku. Všechny ženy obdržely písemné lékařské svolení od svého prenatálního lékaře a vědci se rovněž ptali žen v pravidelných intervalech na jakékoli nežádoucí účinky.

Výsledky výzkumu jsou velmi slibné: i když se nejednalo o definitivní studii, ale šlo o pilotní výzkum, dá se říci, že výsledky jsou pozitivní a úrovně depresí u žen v průběhu cvičebních kurzů prokazatelně klesli. Projektinfo-icon si tak rozhodně zaslouží další pokračování.

Hlavní autorka výzkumu Cynthia Battle (Brown University) řekla, že vycházela z předchozího výzkumu, kdy zjistila, že těhotné ženy s depresemi se často zdráhají užívat lékyinfo-icon a některé mají také jiné potíže, které souvisí s individuální psychoterapií. Když se jich proto zeptala, jaké léčení depresí by mohlo být pro ně přínosné, některé zmínily jógu.Je to tedy opravdu o snaze pomoci vytvořit širší škálu možností, které vyhovují ženám, zažívajícím tyto druhy nepravidelností v průběhu těhotenství.“ Uvedla autorka výzkumu C.Battle.

Čtěte také:

Cvičení jógy pro 1.trimestr těhotenství

Jóga pro 2. trimestr těhotenství

Jóga pro 3. trimestr těhotenství

Těhotenství a miminko snadno a rychle? Cvičte hormonální jógu

Těhotenství.cz, Foto: joga-online.cz

Podobné příspěvky jako: Jóga může pomoci zmírnit deprese u těhotných

Těhotenská cukrovka může být spojená s vyšším rizikem autismu u dětí

Dětiinfo-icon, u jejichž matek se vyvinula těhotenská cukrovka...

Tipy na zdravé snídaně, pomáhající proti ranním nevolnostem

Pokud trpíte ranními těhotenskými nevolnostmi, pravděpodobně nemáte na snídani chuť. Podívejte se ale na několik zajímavých jídel, které vaše nevolnostiinfo-icon...

Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu

U žen, které byly někdy dříve hospitalizovány s bipolární poruchou, je téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že porodí předčasně ve srovnání s ženami bez anamnézy této duševní choroby. Tvrdí to nová studie vědců na Women's College Hospital.

...

Těhotenství a miminko snadno a rychle? Cvičte hormonální jógu!

Hormonální jóga, sestava, která na světě pomáhá stovkám žen při snaze o otěhotnění, po vysazení antikoncepce, při cystách na vaječnících, při předčasné menopauze, srůstech, či dalších ženských obtížích, je unikátní cvičení, které pochází z jižní Ameriky od jogínky a psycholožky Dinah Rodrigues...

Deprese těhotných – léčba pomocí SSRI snižuje rizika předčasného porodu, má ale vliv na vývoj miminka

Při léčbě depresí u těhotných žen běžně používanými antidepresivy se také snižuje riziko některých komplikací v těhotenstvíinfo-icon jako je riziko...