Jak to vypadá, když odchází hlenová zátka? | Těhotenství.cz

Jak to vypadá, když odchází hlenová zátka?

Hlenová zátka je hlenovitý, narůžovělý nebo nahnědlý výtok, kterého nebý­vá velké množství. Někdy bývá zaměňován s odtokem plodové vody, který je ovšem úplně jiný. Nejčastěji žena objeví hlen na kalhotkách nebo při utření na toaletním papí­ře

Těhotenství.cz

Podobné příspěvky jako: Jak to vypadá, když odchází hlenová zátka?

Před dvěma dny jsem si myslela, že mi odtéká plodová voda. Lékař mi řekl, že to plodová voda není a že se mi uvolnila hlenová zátka se starou krví. Výtok stále přetrvává, co mám dělat?

Před dvěma dny to mohla být hlenová zátka Pokud vás lékař vyšetřoval, pak musel zjistit, jestli to plodová voda je nebo není.

Nicméně od této doby se situace mohla změnit a nyní to může být odtok plo­dové vody. Za těchto okolností je...

Co je to hlenová zátka?

Hlenovou zátkou nazýváme hustý hlen nahromaděný v kanále hrdla děložního, kde slouží jako mechanická bariéra před vnikem infekce do dělohy. Může být s příměsí krve, takže není vždy čirý, ale narůžovělý nebo nahnědlý.

...

Odchod hlenové zátky

Mnoho žen ani nezaregistruje odchod hlenové zátky, která během těhoten­ství vytvářela „špuntík" v děložním hrdle a chránila plod před infekcí apod. Při odchodu hlenové zátky se mnoho žen domnívá, že jim odtekla plodová voda. Hlenová zátka je narůžovělý hlenovitý výtok, kterého nebývá mnoho. Dává...

Je odchod hlenu před porodem jednorázový nebo je to postupné?

Přestože hlenové zátky není mnoho, je možné, že odchod neproběhne najed­nou. Nicméně, neznamená to, že odchází v průběhu několika dnů, jedná se spí­še o hodiny.

Těhotenství.cz...

Odejde hlen vždy před porodem, nebo to může být i během porodu?

Hlenová zátka může odcházet i během porodu. Zaleží na tom, kdy se začnou porodní cesty uvolňovat a na porod připravovat. Častěji u prvorodiček dojde k odchodu hlenové zátky až v průběhu I. doby porodní.

Avšak je možné, že odchod hlenu...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz