Jak dlouho před porodem odchází hlenová zátka? | Těhotenství.cz

Jak dlouho před porodem odchází hlenová zátka?

Neexistuje jednoznačná odpověď  jak dlouho před porodem odchází hlenová zátka a kdy přišel porod. Odchod hlenové zátky je způsoben uvolně­ním děložního hrdla, což ovšem neznamená, že porod začíná bezprostředně. Je to pro vás signál, že se něco v organismu děje, ale není to důvod pro odjezd do porodnice. Porod může začít až za několik dní.

Těhotenství.cz

Podobné příspěvky jako: Jak dlouho před porodem odchází hlenová zátka?

Před dvěma dny jsem si myslela, že mi odtéká plodová voda. Lékař mi řekl, že to plodová voda není a že se mi uvolnila hlenová zátka se starou krví. Výtok stále přetrvává, co mám dělat?

Před dvěma dny to mohla být hlenová zátka Pokud vás lékař vyšetřoval, pak musel zjistit, jestli to plodová voda je nebo není.

Nicméně od této doby se situace mohla změnit a nyní to může být odtok plo­dové vody. Za těchto okolností je...

Co je to hlenová zátka?

Hlenovou zátkou nazýváme hustý hlen nahromaděný v kanále hrdla děložního, kde slouží jako mechanická bariéra před vnikem infekce do dělohy. Může být s příměsí krve, takže není vždy čirý, ale narůžovělý nebo nahnědlý.

...

Je odchod hlenu před porodem jednorázový nebo je to postupné?

Přestože hlenové zátky není mnoho, je možné, že odchod neproběhne najed­nou. Nicméně, neznamená to, že odchází v průběhu několika dnů, jedná se spí­še o hodiny.

Těhotenství.cz...

Odejde hlen vždy před porodem, nebo to může být i během porodu?

Hlenová zátka může odcházet i během porodu. Zaleží na tom, kdy se začnou porodní cesty uvolňovat a na porod připravovat. Častěji u prvorodiček dojde k odchodu hlenové zátky až v průběhu I. doby porodní.

Avšak je možné, že odchod hlenu...

Jak to vypadá, když odchází hlenová zátka?

Hlenová zátka je hlenovitý, narůžovělý nebo nahnědlý výtok, kterého nebý­vá velké množství. Někdy bývá zaměňován s odtokem plodové vody, který je ovšem úplně jiný. Nejčastěji žena objeví hlen na kalhotkách nebo při utření na toaletním papí­ře

...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz