Banner Respekt k porodu
Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex | Těhotenství.cz

Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex - Těhotenství.cz

V nedávné studii publikované v The Journal of Sexual Medicine 40 % žen potvrdilo, že má během těhotenstvíinfo-icon větší chuť na sexinfo-icon než dříve. Podle odborníků za to může především kombinace hormonů progesteronu a estrogenu. Přesto se ale podle statistik až každá druhá ženainfo-icon obává, zda nemůže mít sexuální aktivita negativní dopad na dítěinfo-icon. Výzkuminfo-icon na téměř jedenácti tisících těhotných ženách přitom neprokázal žádnou spojitost mezi sexuální aktivitou během těhotenství a předčasnými porody či vývojovými vadami dětí.

Podle odborníků může mít sex v těhotenstvíinfo-icon naopak pozitivní vliv nejen na zdravíinfo-icon matky a dítěte, ale i na sexualitu a vztah nastávajících rodičů. „Dochází k většímu prokrvení pánve a k nárůstu citlivosti bradavek, což může u řady žen vyvolávat silnější odezvu v podobě intenzivnějších orgasmů,“ tvrdí Adam Durčák, provozovatel sexshopu. Kromě většího požitku ze sexu dochází přirozeně i k odbourávání stresu. Podle studie uveřejněné v magazínu Endocrinology z roku 2015 stresinfo-icon nepříznivě ovlivňuje bakterie vyskytující se ve vagíně. Ty následně mohou zapříčinit zhoršený vývoj mozkuinfo-icon dítěte. Studie poukázala i na vztah těchto stresem pozměněných bakterií a výskytem autismu či schizofrenieinfo-icon u dětí.

Ženy s bezproblémovým těhotenstvím tak mohou i nadále mít sex se svým partnerem – nezpůsobí to dítěti žádnou újmu. Plodový vakinfo-icon stejně jako silné děložní svaly zajistí, aby dítě bylo v bezpečí. Orgasmusinfo-icon může způsobit mírné děložní stahy, ale i ty jsou neškodné.

Sex navíc může výrazně pomoci od bolestí. Oxytocininfo-icon, který se uvolňuje během styku, totiž podle výzkumů umí snížit pocit bolestiinfo-icon až o 74 %. Kromě toho právě oxytocin zvyšuji i pocit vzájemné blízkosti a empatii mezi partnery. Podle studie zabývající se sexualitou během těhotenství se totiž až polovina žen necítí s narůstajícím těhotenským břichem a dalšími tělesnými změnami přitažlivě a mají obavy z nevěry partnera. Právě pravidelný sex může pomoci tyto obavy a ztrátu sebevědomí rozptýlit.

 

Těhotenství.cz

Podobné příspěvky jako: Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

Při sexu v těhotenství pozor, hrozí infekce či předčasný porod

Sexuální život v těhotenstvíinfo-icon a po porodu je pro mnohé radost, pro jiné naopak tabu, a pro řadu párů oblast, se kterou si zkrátka neví...

Heřmánkový čaj v těhotenství

Každá nastávající maminka chce jistě prožít své těhotenstvíinfo-icon v poklidu a bez nervů. Ne vždy se to ale daří. Příčin může být nespočet: shon a nervy v ...

Sex v těhotenství

Těhotenství neznamená zákaz pohlavního života. Pohlavní styk je normální a bezpečný v celém období těhotenství. Mnoho žen jej prožívá intenzivněji a je­jich prožitek se zvyšuje. Je to způsobeno zvýšenou hladinou ženských pohlav­ních hormonů a těhotenských hormonů.
V I. trimestru může...

10 nejčastějších otázek o sexu v těhotenství

Co byste měla vědět o milování s partnerem v devíti měsících, kdy nosíte v bříšku miminkoinfo-icon.

 
1....

Sex v těhotenství a vše kolem něj, co vás zajímá

Myslíte si, že s příchodem rostoucího bříška bude pro vás sex zapovězený? Mrkněte na dnešní článek, ve kterém si řekneme vše, co je nutné vědět a znát. Odborníci, ale i těhotné ženy potvrzují, že milování v těhotenství prožívají naprosto odlišně, než kdy jindy. Orgasmus a celkový prožitek je...