Hříšné (ne)chutě v těhotenství: Jak na ně vyzrát? | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Hříšné (ne)chutě v těhotenství: Jak na ně vyzrát?

Hříšné (ne)chutě v těhotenství: Jak na ně vyzrát? - Těhotenství.cz

Každá nastávající maminka prožívá nezřízené chutěinfo-icon či naopak nechutě odlišně a individuálně. My vám však přinášíme pár skvělých nápadů, díky kterým vyzrajete na opravdu  divoké varianty, jež se v požehnaném stavu, nechtějí dát na ústup.

Zdravější alternativy aneb za co vyměnit čokoládu nebo tučné brambůrky

  • Mléčnou čokoládu a další tomu podobné cukrovinky, tyčinky  a jiné vyměňte za kousek kvalitní hořké čokolády. Neobsahuje tolik cukru a navíc  má mnohem čokoládovější chuť, ta zavlaží vaše chuťové pohárky
  • Chuť na sladké také stopnete díky čerstvému a sušenému  ovoci, vyhýbejte se však tomu, které je navíc zbytečně přislazováno. Sušené plátky jablek jsou mnohem zdravější než doslazovaný ananas. Dávejte přednost tomu, co vám vyrostlo na zahrádce před tím, které je v supermarketu označeno jako „bio“.
  • Oblíbené brambůrky nahradíte například tím, že si na kapce olivového oleje opečete plátky dýně hokaidoinfo-icon.
  • Skvělé jsou také ovocné koktejly, například banánový nebo jahodový. Ovocný cukr je totiž pro tělo nejlepší. Totéž platí i o salátech z ovoceinfo-icon nebo zeleniny.

 

Proč vlastně na nás útočí?

Tento kolotoč chutí roztáčejí právě hormonyinfo-icon, které nám aktivují chutě na nesourodé kombinace potravin, i když nám nikdy doopravdy nechutnaly nebo nám dokonce zprotiví to, co jsme jinak milovaly. Hormonální bouře je nevyzpytatelná, ale je velmi důležité mít své chutě pod palcem, abychom sebe i miminkoinfo-icon nezatěžovaly nevhodně sestaveným jídelníčkem.

Zkuste také rozeznat, zda vaše chutě nejsou podmíněny strachem, depresí nebo dokonce partnerovým nezájmem. Výše uvedené mohou být  viníkem a přejídáníinfo-icon kaloricky náročnými potravinami je na světě.

 

Foto: Pixmac.cz

Témata: 

Podobné příspěvky jako: Hříšné (ne)chutě v těhotenství: Jak na ně vyzrát?

Stravování v těhotenství - Několik obecných pravidel

- přednost mají potraviny čerstvé, popř. zmrazené, vhodné jsou také su­šené
- lépe je dusit, vařit a péct s minimálním množstvím tuků, nejlépe na vodě
- potraviny ohřívat v páře
- používat teflonové pánve
- lepší je jogurt než majonéza
- jezte raději nízkotučné...

Ogestan - novinka pro těhotné a kojící ženy

Věděli jste, že doplňky stravy pro těhotné a kojící ženy obsahují často i látky, které ženy nepotřebují a které zbytečně zatěžují jejich organizmus? Ženy totiž obvykle pestrou stravou pokryjí zvýšenou potřebu vitaminů přirozeně. Odborníci říkají:...

Jednoduchá pravidla životosprávy v těhotenství mohou zabránit, aby vaše dítě bylo obézní

Z dlouhodobých statistik vyplývá, že u novorozenců s vysokou porodní hmotností je větší pravděpodobnost, že budou obézní v dětském věku nebo jako dospělí. Univerzita v Adelaide provedla v této souvislosti výzkum...

Rukola – skvělý zdroj kyseliny listové v těhotenství

Většině maminek není třeba jistě tuto zeleninu představovat.Víte ale, že rukolu můžete zařadit do jídelníčku právě v těhotenstvíinfo-icon s cílem získat...

Pozor na letní kávičky v těhotenství

Nemusíte se vzdát své milované kávy během těhotenstvíinfo-icon, ale měla byste být opatrná v množství „káviček“ denně.

Podle americké Asociace...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz