Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu

Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu - Těhotenství.cz

U žen, které byly někdy dříve hospitalizovány s bipolární poruchou, je téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že porodí předčasně ve srovnání s ženami bez anamnézy této duševní choroby. Tvrdí to nová studie vědců na Women's College Hospital.

Bipolární poruchainfo-icon (také známá jako maniakální depreseinfo-icon) je závažná mentální porucha, která se projevuje prudkými změnami nálad, impulsivním jednáním, sklony k agresivitě a hrubému násilí, hypersexuální promiskuitou, a dalšími symptomy. Mezi osobnosti trpící touto poruchou patřili např. Kurt Cobain nebo Miloš Kopecký. (zdroj Wikipedie)

Studie publikovaná v časopise o gynekologii a porodnictví (American Journal of Obstetrics and Gynecology) ukazuje, že těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí větší nebezpečí předčasného porodu a dalších vážných komplikací. Vědci naznačují, že ženy mohou být schopny snížit tato rizikainfo-icon úpravou životního stylu a chování.

Vědci zkoumali zdravotní záznamy žen, které porodily dítěinfo-icon od roku 2003 do roku 2011 a dříve hospitalizované pro bipolární poruchu a zjistili:

  • Ženy s bipolární poruchou mají dvakrát vyšší pravděpodobnost, že předčasně porodí ve srovnání s ženami bez anamnézy duševní choroby.
  • Dětiinfo-icon narozené ženám s bipolární poruchou mají větší pravděpodobnost vrozených vývojových vad a dalších komplikací.
  • U dětí narozených ženám s bipolární poruchou je větší pravděpodobnost, že budou znovu hospitalizována v nemocnice do 28 dnů po propuštění z porodniceinfo-icon.


„Bipolární porucha je šestou nejčastější příčinou invalidity u žen v reprodukčním věku, a přesto nám výzkumy dávají velmi málo informací, jak zajistit co nejlepší péči pro matky a děti. I když nevíme přesnou příčinu předčasného porodu a dalších negativních důsledků, víme že duševní zdravíinfo-icon může podporovat sekreci stresových hormonů, které mohou vést k předčasnému porodu. A co víc - psychiatrické lékyinfo-icon, genetikainfo-icon, zdraví a životní styl - včetně nízkého socioekonomického statusu, nedostatku pohybu a obezitainfo-icon, špatná výživa a kouřeníinfo-icon - mohou také hrát roli.“ - uvádí Dr. Simone Vigod, vedoucí autorka studie.

 

Foto:Pixmac

Podobné příspěvky jako: Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu

Deprese těhotných – léčba pomocí SSRI snižuje rizika předčasného porodu, má ale vliv na vývoj miminka

Při léčbě depresí u těhotných žen běžně používanými antidepresivy se také snižuje riziko některých komplikací v těhotenstvíinfo-icon jako je riziko...

Jóga může pomoci zmírnit deprese u těhotných

Nový výzkuminfo-icon naznačuje, že prenatální program na cvičení...

Bolesti v těhotenství. Zjistěte co se děje…

I při tom nejklidnějším průběhu těhotenstvíinfo-icon se mohou objevit různé nepravidelnosti...

Pokusy na myších ukazují nové pohledy na preeklampsii

Po celém světě je preeklampsieinfo-icon...

Těhotné ženy trpící revmatoidní artritidou mají větší pravděpodobnost, že porodí předčasně

Nová studie publikovaná v časopise Arthritis & Rheumatology uvádí, že u nastávajících matek, které trpí revmatoidní artritidou je větší pravděpodobnost, že dítě...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz