Těhotné ženy trpící revmatoidní artritidou mají větší pravděpodobnost, že porodí předčasně | Těhotenství.cz

Těhotné ženy trpící revmatoidní artritidou mají větší pravděpodobnost, že porodí předčasně

Těhotné ženy trpící revmatoidní artritidou mají větší pravděpodobnost, že porodí předčasně - Těhotenství.cz

Nová studie publikovaná v časopise Arthritis & Rheumatology uvádí, že u nastávajících matek, které trpí revmatoidní artritidou je větší pravděpodobnost, že dítěinfo-icon porodí předčasně,  a že narozené dětiinfo-icon budou mít nižší porodní hmotnostinfo-icon.

Revmatoidní artritidainfo-icon (odborně arthritis rheumatica) je zánětlivé autoimunitní onemocněníinfo-icon, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány. Závažnost spočívá v tom, že nejen snižuje kvalitu života nemocných, ale zkracuje délku jejich života v průměru o 6 – 7 let. Výskyt onemocnění je poměrně častý, postihuje asi 1 % populace, často se projevuje již v mladém věku. Na vzniku a rozvoji onemocnění se podílejí imunopatogenní mechanizmy. Neznámý antigen podněcuje tvorbu protilátek (např. revmatoidní faktor), které poškozují primárně měkké tkáně kloubu (synoviální membránu, šlachy, svaly). Začátek může být plíživý nebo akutní. V počátku bývá postižen jeden kloub nebo i více kloubů současně.(zdroj Wikipedie)

Nejnovější údaje z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA se uvádí, že více než 1,5 milionu Američanů mají revmatoidní artritidu. Nemocinfo-icon je asi třikrát častější u žen než u mužů.

Při analýze porodní hmotnosti dětí, které se narodily matkám s matky revmatoidní artritidou, se zjistilo, že novorozenci byli přibližně o 8O gramů lehčí než novorozenci matek bez revmatoidní artritidy. Hmotnostinfo-icon placenty byla nižší o 14 g. To může vysvětlovat skutečnost, že v takových případech je větší pravděpodobnost, že se děti narodí předčasně. Nedávná studie v Medical News Today také uvádí, že u dětí, které se narodily předčasně a s nízkou porodní hmotností, může být vyšší riziko nutnosti náhrady kyčelního kloubu v dospělosti.

Foto: Těhotenstvi.cz

Podobné příspěvky jako: Těhotné ženy trpící revmatoidní artritidou mají větší pravděpodobnost, že porodí předčasně

6 varovných příznaků možných potíží v 1.trimestru těhotenství

Začátek těhotenstvíinfo-icon je emocionální a vzrušující období, zvláště pokud čekáte první dítě...

Dvourohá (srdcovitá) děloha a těhotenství

Dvourohá dělohainfo-icon znamená stav, kdy má žena...

Bolesti v těhotenství. Zjistěte co se děje…

I při tom nejklidnějším průběhu těhotenstvíinfo-icon se mohou objevit různé nepravidelnosti...

Pokusy na myších ukazují nové pohledy na preeklampsii

Po celém světě je preeklampsieinfo-icon...

Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu

U žen, které byly někdy dříve hospitalizovány s bipolární poruchou, je téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že porodí předčasně ve srovnání s ženami bez anamnézy této duševní choroby. Tvrdí to nová studie vědců na Women's College Hospital.

...