Tipy pro třetí trimestr těhotenství | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Tipy pro třetí trimestr těhotenství

Tipy pro třetí trimestr těhotenství - Těhotenství.cz

Pro některé nastávající maminky je průběh těhotenstvíinfo-icon pomalý, jiným zase devět měsíců uteče jako voda. Ve třetím trimestru již chce mít ale naprostá většina maminek těhotenství a porodinfo-icon za sebou. Pro dobu třetího trimestru existuje řada výrobků – pomůcek a vychytávek. Tyto produkty jsou zaměřeny na to, aby maminkám pomohly pohodlněji a lépe zvládat těch několik posledních týdnů těhotenství.

Zde jsou některé z nich:

Mateřský polštář

Během těhotenství, a zejména ve třetím trimestru, může být pro těhotnou maminku těžké najít vhodnou pozici ke spánku. V tomto období se často dostaví bolestiinfo-icon zad nebo křečeinfo-icon v nohou. Právě v takových případech může mateřský polštář pomoci.

Polštář pro těhotné

Polštář pro těhotné

Polštář pro těhotné

Polštář pro těhotné

Mateřské polštáře se vyrábějí v několika velikostech a tvarech. Velkou výhodou je, že se dají použít i po porodu, jako pomůcka pro kojeníinfo-icon nebo jako podpora, když se bude batoleinfo-icon učit sedět.

Těhotenský podpůrný pás

Ve třetím trimestru těhotenství je logicky bříško každé maminky největší a dá také největší potíž se s takovým velkým bříškem pohybovat. Velké bříško je také příčinou bolestí zad v bederní oblasti.  Jako pomocník pro zvládnutí takového „nákladu“  a k úlevě od bolesti zad, slouží těhotenský podpůrný pás.

Těhotenský podpůrný pás

Těhotenský podpůrný pás

Těhotenský podpůrný pás

Opět je vyráběn v celé řadě provedení a samozřejmě v rozdílných cenových úrovních. Je proto vhodné takovýto produkt vyzkoušet osobně v nějaké specializované prodejně, kde mají nejlépe více druhů těhotenských podpůrných pásů. Nicméně je důležité upozornit, že i když těhotenský podpůrný pás slouží k úlevě, není vhodné jej používat při problémech se zdravotním stavem. V takovém případě je nutné vyhledat lékaře.

Uklidňující krém na nohy

Ať už máte křečové žílyinfo-icon nebo ne, zadržování vody v těle může způsobovat, že jsou vaše nohy oteklé a bolavé. Mírné otokyinfo-icon kolem kotníků a někdy i na rukou bývají v těhotenství celkem běžné. Otoky se často zhoršují v horkém počasí, při dlouhém stání nebo sezení. Je vhodné nechávat nohy co nejčastěji ve zvýšené poloze a během dne se několikrát projít po bytě nebo po kanceláři svižnou chůzí. Mimo různé úlevové polohyinfo-icon nebo masáže můžete zkusit použít mátový regenerující krém na nohy.  Ten poskytne uklidnění a chladnou úlevu vašim nohám.

Podpůrné podprsenky

Zvětšení velikosti prsů, bývá v těhotenství dosti významné. Pokud zjistíte, že vám vaše podprsenkainfo-icon začala být trochu těsná, pak je vysoce doporučeno zvážit mateřskou podprsenku, kterou můžete použít jak v těhotenství, tak na kojení. Mateřské podprsenky mohou dělat zázraky, pokud jde o poskytování podpory - byly speciálně navrženy na rostoucí prsainfo-icon. To znamená, že budete moci mít dostatečnou podporu pro prsa, po celou dobu těhotenství. Tyto podprsenky jsou vyrobeny z pružné, měkké tkaniny, která zaručuje pohodlí po celé těhotenství.

Mateřská podprsenka

Mateřská podprsenka

Pohodlné boty

Pokud jste těhotná, potřebují vaše nohy zvláštní péči.  Přečtěte si:  80 % žen trpí v těhotenství bolestmi zad a otoky nohou, i ve vysokém stupni gravidity však nosí podpatky

 

Těhotenství.cz

Témata: 

Podobné příspěvky jako: Tipy pro třetí trimestr těhotenství

Očkování těhotných žen proti pertusi (černý kašel)

Národní imunizační komise vydává doporučení pro očkováníinfo-icon těhotných žen proti pertusi v České republice....

Změna životního stylu ve 3.trimestru těhotenství

Začínají vás obtěžovat nejrůznější potíže spojené s postupujícím těhoten­stvím. Spatně se vám dýchá, protože rostoucí děloha tlačí na bránici. Často vás pálí žáha a otékají vám nohy. Jste unavená a špatně spíte, protože děťátko se má čile k světu právě v noci.

...

Jaké výhody pro vaše miminko přináší cvičení ve třetím trimestru

Cvičeníinfo-icon během těhotenství...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz