6 varovných příznaků možných potíží v 1.trimestru těhotenství | Těhotenství.cz

6 varovných příznaků možných potíží v 1.trimestru těhotenství

6 varovných příznaků možných potíží v 1.trimestru těhotenství - Těhotenství.cz

Začátek těhotenstvíinfo-icon je emocionální a vzrušující období, zvláště pokud čekáte první dítěinfo-icon. Mnoho změn ve vašem těle je naprosto normálních a většina žen má také bezproblémové a  zdravé těhotenstvíinfo-icon. Přesto, jsou některé příznakyinfo-icon, kterým budete muset věnovat více pozornosti během svých prvních měsíců těhotenství. Například: nevolnost, slabé krváceníinfo-icon nebo vaginální výtok nejsou neobvyklé, ale mohou také znamenat, že jde o problém. Máte jít k lékaři? Kdykoliv máte obavy z toho, co se děje, nebo jak se cítíte, je v pořádku, abyste se poradila se svým ošetřujícím lékařem.

1. Vaginální krvácení

Co to může znamenat: Některé špiněníinfo-icon je normální - asi dva týdny poté, co dojde k početíinfo-icon, může dojít k mírnému vaginálnímu krvácení nebo špinění. Krev může být růžové až hnědé barvy. To může být také doplněno mírnými křečemi. Toto je známo jako implantační krvácení a nastane, když se oplodněné vajíčko váže ke stěně dělohy. Je kratší a mnohem mírnější než menstruačního krvácení. Ale silné krvácení může být známkou potratu nebo mimoděložního těhotenství. Pokud krvácíte a máte křečeinfo-icon, může to být známka hrozícího potratu. Je-li to spojeno s ostrou bolestí v podbřišku, může to být známka mimoděložního těhotenství.
Co dělat: Kontaktujte svého lékaře - váš lékař pravděpodobně udělá ultrazvukinfo-icon a některé testyinfo-icon na základě příznaků.  I když nemusí být špinění nebo krvácení vážný problém, není vhodné toto ignorovat, pokud je stav spojen s křečemi nebo bolestmi břicha.


2. Nadměrné nevolnostiinfo-icon a zvraceníinfo-icon

Je naprosto normální, že se dostaví nevolnosti a zvracení během prvního trimestru. Většina těhotných žen tím projde.
Ale jestli jde o delší nevolnost způsobující až vyčerpání dehydrataci, je nutné zpozornět. Pokud se vám nedaří udržet žádné tekutinyinfo-icon, kontaktujte svého lékaře.
Co to může znamenat: silné zvracení může vést ke ztrátě hmotnosti, závratím a dehydrataci.
Co dělat: informujte svého lékaře. Možná budete muset být hospitalizována k léčbě dehydratace.

3. Vysoká horečka

Teplota vyšší než 38 stupňů Celsia během těhotenství může být závažná.
Co to může znamenat: Mohlo by se jednat o infekci, která by mohla mít vliv na dítě.
Horečky během těhotenství, které jsou doprovázené vyrážkou a bolestmi kloubů, mohou být příznakem infekceinfo-icon, jako je cytomegalovirus nebo toxoplazmoza. Co dělat: Příznaky podobné chřipce, jako zimnice, infekce horních cest dýchacích, bolestiinfo-icon těla, vyrážky, bolest kloubů jsou důvodem k návštěvě lékaře.  


4. Poševní výtok a svěděníinfo-icon

Některý vaginální výtok je normální, ale v určitých případech se může jednat o příznaky neléčených infekcí nebo pohlavně přenosných nemocí, které mohou mít závažné důsledky.
Co to může znamenat: Pokud je to infekce, mohla by ohrozit dítě.
Co dělat: Nestyďte se a informujte lékaře.
 

5. Bolest nebo pálení při močeníinfo-icon

Co to může znamenat: Může jít o příznaky zánětu močového měchýře a močových cest, který pokud se neléčí, může vést k vážnému onemocněníinfo-icon, infekcím a až k předčasnému porodu.
Co dělat: Pokud je to infekce, nasazení léčby bolest zklidní a pomůže zajistit zdravé těhotenství.

6. Chronická onemocnění

Ženy, které mají již určitou existující anamnézu - jako např. onemocnění štítné žlázy, cukrovku, vysoký krevní tlakinfo-icon, astmainfo-icon - by si měly v průběhu těhotenství hlídat veškeré změnyinfo-icon stavu.
Co to může znamenat: Pokud se vaše onemocnění v průběhu těhotenství zhoršilo nebo není správně léčené, může to mít vážné důsledky pro zdravíinfo-icon vás i vašeho dítěte. Například: Pokud není hladina cukruinfo-icon v krvi důsledně kontrolována, může být zvýšené riziko potratu nebo abnormalit plodu.
 

V případě jakýchkoli problémů není stresinfo-icon na místě. Je vhodné zachovat klid, a pokud máte některé z uvedených nebo jiných příznaků komplikujících zdravý průběh těhotenství, neváhejte kontaktovat lékaře. Předcházet zdravotním problémům pak můžete vhodnou volbou prenatální péče, dostatkem odpočinku a správnou a zdravou výživou.

Těhotenství.cz, Foto: Pixmac

Podobné příspěvky jako: 6 varovných příznaků možných potíží v 1.trimestru těhotenství

Listerióza – skryté nebezpečí pro těhotné

Každá nastávající maminka je v průběhu těhotenstvíinfo-icon vystavena působení choroboplodných zárodků. Mezi ty nebezpečné patří...

Dvourohá (srdcovitá) děloha a těhotenství

Dvourohá dělohainfo-icon znamená stav, kdy má žena...

Bolesti v těhotenství. Zjistěte co se děje…

I při tom nejklidnějším průběhu těhotenstvíinfo-icon se mohou objevit různé nepravidelnosti...

Pokusy na myších ukazují nové pohledy na preeklampsii

Po celém světě je preeklampsieinfo-icon...

Těhotným ženám s bipolární poruchou hrozí zvýšené riziko předčasného porodu

U žen, které byly někdy dříve hospitalizovány s bipolární poruchou, je téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že porodí předčasně ve srovnání s ženami bez anamnézy této duševní choroby. Tvrdí to nová studie vědců na Women's College Hospital.

...