Rozhodování o místě porodu závisí ve velké míře na vzdělání prvorodičky | Těhotenství.cz

Rozhodování o místě porodu závisí ve velké míře na vzdělání prvorodičky

Rozhodování o místě porodu závisí ve velké míře na vzdělání prvorodičky - Těhotenství.cz

Ženy nejčastěji využívají nebo plánují využívat předporodní či těhotenské kurzy (celkem se jedná o 43 % žen).

Většina žen (70 %) tyto kurzy absolvuje ve skupině a v 80 % je při nich doprovází partner. 17 % žen pak využívá služeb porodní asistentky a 16 % těhotných spoléhá na radyinfo-icon laktačních poradkyní.

Jen 5 % dotazovaných se chystá využít služeb duly a více než třetina žen (39 %) neplánuje využívat žádnou poradenskou službu.

Čtěte také: Rozdělení trimestrů.

Nejdůležitějším spontánně uváděným tématem ohledně porodu je jeho samotný průběh a příprava na porodinfo-icon (36 %), na druhém místě pak hodnocení a výběr porodniceinfo-icon (23 %).

Ženy však často zjišťují také informace o možných komplikacích či o bolestivosti porodu a možnostech tišení bolestiinfo-icon.

Faktor rozhodování o místě porodu závisí ve velké míře na vzdělání – mezi méně vzdělanými ženami spoléhá 52 % výlučně na něčí doporučení, zatímco mezi vysokoškolačkami bude 69 % vybírat jak na základě doporučení, tak i podle vlastního uvážení.

Bepanthen barometr 2017: Jak se české maminky připravují na příchod miminka a porod, co očekávají od svého partnera a jaká je realita? 

Těhotenstvíinfo-icon.cz

Podobné příspěvky jako: Rozhodování o místě porodu závisí ve velké míře na vzdělání prvorodičky

Proč navštěvovat předporodní kurz

Vstup do rodičovství je krásný, ale náročný: Žena se v těhotenství i po porodu potýká se změnami nálad a vyrovnává se s neustálými proměnami svého těla. Z partnerů se stávají rodiče a každý člen rodiny se musí připravit na změnu své dosavadní role i na nové povinnosti. Zvláště v posledních...

Jak vybrat porodnici?

Věnujte pozornost svým potřebám

Porodinfo-icon je jedním z nejdůležitějších a nejvíce emotivních momentů v životě každé ženy....

Kontinuální láskyplná podpora těhotných a rodících žen

Od nepaměti se ženy vzájemně v těhotenstvíinfo-icon, při porodu a v péči o děti...

Rady nastávajícím tatínkům jak pomoci partnerce u porodu

Následující text by měl sloužit vaší přípravě, abyste věděl, jak pomoci sve ženě při porodu. Vaše role bude skutečně velice aktivní. Žena je ten hlavni elment, který určuje pocity a nálady během celého porodu. Ty se po dobu porodního děje často mění. Je na vás, abyste svoji intuicí a blízkým...

Jaká denní doba je k porodu nejvhodnější?

Podle statistik se nejvíce dětí rodí ráno, je ale tato doba k porodu nejlepší a nejvhodnější? Má význam se takovým údajům nějak věnovat, když stejně nejde čas porodu ovlivnit? Dítě...