13 dovedností, které při péči o novorozence musíte znát | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

13 dovedností, které při péči o novorozence musíte znát

13 dovedností, které při péči o novorozence musíte znát - Těhotenství.cz

Blíží se vám termín poroduinfo-icon a s ním spousta nových dovedností, které budete muset při péči o novorozence znát. Víte co vše vás čeká?

Přebalování
Plenkyinfo-icon můžete používat buď látkové – pratelné, nebo jednorázové. Co do ekologičnosti jsou dopady obou variant zhruba stejné. Je tedy pouze na vás, kterou možnost zvolíte.

Krmení
Nejlepší variantou krmení miminka je samozřejmě kojeníinfo-icon. Čtete také: Co dělat pokud se při kojení potýkáte s problémy a Doporučení k zavádění příkrmů.

Zavinováníinfo-icon
Zavinování vám může pomoci, aby se novorozené miminkoinfo-icon cítilo v bezpečí a pěkně spinkalo např. na odpolední procházce  - zavinovačka mu bude připomínat útulnost v mateřském lůně – je ale důležité dozvědět se, jak správně a bezpečně miminko zavinout.

Umývání
Pokožkainfo-icon novorozence je citlivá, takže nepotřebuje koupel každý den.  Obličej a zadeček, ale čistěte mokrou žínkou nebo vatičkou.

Mazlení
Pouto mezi vámi a vašim dítětem se může vytvořit ihned nebo bude potřebovat trochu času. Oční kontakt, dotýkání a jemné hlazení toto pouto jen podpoří.

Masážinfo-icon
Masáže dokáží miminko zklidnit před spaním, pomohou od bolestiinfo-icon bříška atd. Pro správný postup jak malé tělíčko masírovat si ale vyhledejte speciální kurz masáže kojenců!

Uklidnění
Důvodů proč může miminko plakat je spousta. Stále existují chytré způsoby, jak pláč „dekódovat“  a miminko uklidnit.

Chování a nošení
Dokud miminko neudrží samo svoji hlavičku, bude potřebovat oporu – držení miminka pod zadečkem a za zády, kdy má zároveň opřenou hlavičku o vaše tělo je nejdůvěrnější způsob chování. Pokud potřebujete mít ruce volné, zkuste použít nosič – šátekinfo-icon na nošení miminka nebo klokánek. Pozor ale při jeho výběru.

Odříhnutí
Pokud se dítěti dostane při kojení nebo krmení vzduch do bříška, bude se cítit nepříjemně. Ulevíte mu tak, že ho zvednete, aby mělo hlavičku přes vaše rameno, jednou rukou mu podepřete zadeček a druhou mu jemně masírujte záda nebo na ně zlehka poklepávejte.

Koupáníinfo-icon
Při koupání miminka je nutné dodržet několik základních postupů, např. si ohlídat správnou teplotu vody. Více o koupání miminka si přečtěte zde. Pro koupání miminka můžete přikoupit různé pomůcky, jako podložky do vaničky nebo přímo speciálně tvarované vaničky.

Zvedání
Může to vypadat snadně, ale buďte opatrní. Malé miminko musíte zvedat oběma rukama – jednu ruku zasuňte pod krk a podepřete mu hlavičku, druhou pod zadeček a souměrně miminko zvedněte.

Převlékání
Určitě chcete mít miminko krásně nastrojené. Ale pozor – miminka se obvykle velmi nerada oblékají a svlékají. Vadí jim náhlý pocit holé pokožky a přetahování oblečeníinfo-icon přes hlavu. Mějte proto vše vždy nachystané a po ruce. Nikdy nenechávejte miminko o samotě např. na přebalovacím pultu!

Péče o nehtíky
Novorozenecinfo-icon  se může svými nehty lehce poškrábat, je proto nutné je opatrně každé 3-4 dny upravovat.

Těhotenstvíinfo-icon.cz, Foto: Pixmac

Kategorie: 
Témata: 

Podobné příspěvky jako: 13 dovedností, které při péči o novorozence musíte znát

Celiakii lze předcházet již v prvním roce života dítěte

Odhaduje se, že v Česku žije přibližně 85 – 90 % osob trpících celiakií, u kterých tato nemocinfo-icon nebyla doposud diagnostikována. Této autoimuntní...

Koupání miminka - rituál pro celou rodinu

Koupele miminka se často a ráda účastní celá rodinainfo-icon, je to takový pravidelný rodinný rituál. Jak ale správně postupovat a jak se správně starat o kůži...

Atopický ekzém postihuje až 16% dětí

Atopický ekzéminfo-icon neboli atopická dermatitida je v posledních desetiletích moderní doby často citovaným pojmem mezi laickou i odbornou veřejností....

Pokožka dítěte do 1 roku vyžaduje zvláštní péči

Přibližně do 1. narozenin dítěte je jeho pokožkainfo-icon nejzranitelnější, neboť kožní bariéra se stále ještě vyvíjí. Protože je pokožka zatím poměrně tenká a...

Jak zvládnout druhé těhotenství a zároveň péči o dítě

Může se zdát, že mít malé dítěinfo-icon a být krátce po porodu znovu těhotná znamená řadu výhod, jako např. využití ...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz