10 tipů pro zdravější těhotenství | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

10 tipů pro zdravější těhotenství

10 tipů pro zdravější těhotenství - Těhotenství.cz

Mít zdravé těhotenstvíinfo-icon si přeje zcela jistě každá nastávající maminka. Nemusíte být ale těhotná, abyste se dozvěděla, jaké správné kroky můžete pro sebe a své budoucí miminkoinfo-icon udělat.

  1. Objednejte se ke svému gynekologovi. Je fakt, že svého ošetřujícího lékaře budete vidět častěji poté, co otěhotníte. Je ale vhodné absolvovat prohlídku již předtím, než se o otěhotněníinfo-icon začnete pokoušet. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, které by mohly mít vliv na otěhotnění, nebo byste mohla mít např. rizikové těhotenství, je důležité, aby vás měl lékař pod kontrolou. Pokud máte ve své rodině nebo v rodině vašeho partnera některá onemocněníinfo-icon, jako je např. cystická fibróza, budete zřejmě muset před početím na screeningové testyinfo-icon a do genetické poradny.
  2. Zajděte k zubaři. Vyšší kazivost zubů bývá způsobena vyššími nároky organizmu těhotné na hospodaření s vápníkem a ta mnohdy trpí jeho nedostatkem.
  3. Přestaňte kouřit a pít alkoholinfo-icon. Tabákinfo-icon a alkohol během těhotenství nejsou nikdy vhodné - jsou nebezpečné pro správný růst a vývojinfo-icon miminka a mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Kouřeníinfo-icon a pití alkoholu mohou také negativně ovlivňovat otěhotnění.
  4. Omezte příjem kofeinu. Počet hrnků kávy za den, by neměl překročit dva. Kolové nápoje je pak vhodné vynechat zcela.
  5. Jezte chytře. Ujistěte se, že máte stále dostatek ovoceinfo-icon, zeleniny, celozrnných výrobků a bílkovin každý den. Výzkumy ukazují, že zdravá stravainfo-icon před těhotenstvím, může snížit riziko vzniku cukrovky, tzv. gestační diabetesinfo-icon.
  6. Shoďte kila navíc. Mít nadváhu nebo obezitu může způsobit větší pravděpodobnost, problémů, jako je gestační diabetes a preeklampsieinfo-icon (vysoký krevní tlakinfo-icon v průběhu těhotenství). Není ale dobrý nápad hubnout nebo držet dietu, když jste už těhotná! Kila navíc shoďte ještě před otěhotněním!
  7. Pozor na očkováníinfo-icon. Promluvte si se svým lékařem o očkováních. Očkování se provádí jen v případě absolutní nutnosti! Výjimkou je tetanus a vzteklina. Očkovat by se mělo v prvních čtyřech měsících těhotenství. I potom je třeba uvážit, zda není riziko očkování vyšší než riziko infekceinfo-icon.
  8. Informujte lékaře o lécích, které užíváte. Je důležité, abyste svému lékaři řekla o všech lécích co užíváte a to těch na předpis, volně prodejných, ale i vitamínů a bylin.
  9. Jezte rybyinfo-icon. Ryby na talíři těhotné dvakrát týdně jsou v pořádku. Pravděpodobně jste ale slyšela, že je vhodné vyhýbat se rybám, ve kterých je vysoký obsah rtuti. Mezi tyto druhy patří mečoun, štíhlice, makrela královská a žralok.
  10. Cvičte. Nejen, že vám cvičeníinfo-icon pomůže cítit se během těhotenství dobře, ale může vám pomoci i lépe zvládnout porodinfo-icon a po něm se dostat rychleji na správnou váhu.

Těhotenství.cz

Témata: 

Podobné příspěvky jako: 10 tipů pro zdravější těhotenství

Stravování v těhotenství - Několik obecných pravidel

- přednost mají potraviny čerstvé, popř. zmrazené, vhodné jsou také su­šené
- lépe je dusit, vařit a péct s minimálním množstvím tuků, nejlépe na vodě
- potraviny ohřívat v páře
- používat teflonové pánve
- lepší je jogurt než majonéza
- jezte raději nízkotučné...

Ogestan - novinka pro těhotné a kojící ženy

Věděli jste, že doplňky stravy pro těhotné a kojící ženy obsahují často i látky, které ženy nepotřebují a které zbytečně zatěžují jejich organizmus? Ženy totiž obvykle pestrou stravou pokryjí zvýšenou potřebu vitaminů přirozeně. Odborníci říkají:...

I občasné užívání drog v těhotenství je spojeno s vrozenými vadami mozku u novorozenců

U dětí, které se narodily s vrozenou vadou mozku je větší pravděpodobnost, že jejich matky užívaly „rekreačně“ drogyinfo-icon v  době...

Rukola – skvělý zdroj kyseliny listové v těhotenství

Většině maminek není třeba jistě tuto zeleninu představovat.Víte ale, že rukolu můžete zařadit do jídelníčku právě v těhotenstvíinfo-icon s cílem získat...

Pozor na letní kávičky v těhotenství

Nemusíte se vzdát své milované kávy během těhotenstvíinfo-icon, ale měla byste být opatrná v množství „káviček“ denně.

Podle americké Asociace...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz